Instalacje gazowe - nagłówek

Instalacje gazowe

Instalacje gazowe - Poznań i okolice

Budujesz dom jednorodzinny i zastanawiasz się nad tym, czy powinna być w nim zamontowana instalacja gazowa? A może kupiłeś stary dom, czy mieszkanie, w którym do ogrzewania pomieszczeń służą piece kaflowe lub stary piec wszystkopalny? Nie ma znaczenia w jakiej sytuacji jesteś. Ważne, aby Twoja instalacja gazowa była dobrze wykonana.

To jest możliwe! Hydraulik Robert Kozka od 1989 roku prowadzi w Poznaniu firmę HydroGaz24. Posiada wieloletnie doświadczenie w montażu i serwisowaniu instalacji gazowej

Instalacje gazowe w domu jednorodzinnym

Instalacje gazowe w domu jednorodzinnym Instalacja gazowa w domu jednorodzinnym powinna być wykonana w zachowaniem największej staranności. Dba o to Robert Kozka, właściciel firmy instalacyjnej HydroGaz24 w Poznaniu.

Instalacja gazowa z HydroGaz24 w Poznaniu:

 • szczelna,
 • bezpieczna.
 • trwała,
 • wydajna.

Instalacja gazowa w domu jednorodzinnym może być wykonana podczas budowy lub remontu budynku. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem inwestycji dobrze się do niej przygotować. Istotny jest wybór odpowiedniej instalacji i pieca oraz zlecenie wykonania prac instalacyjnych właściwej osobie

Instalacja gazowa - krok po kroku

Firma HydroGaz24 Robert Kozka świadczy kompleksowe usługi w zakresie dotyczącym instalacji gazowej.

Montaż lub wymiana instalacji gazowej – etapy:

 • projekt – przygotowanie projektu instalacji gazowej to pierwszy krok do montażu takiej instalacji. Projekt musi przygotować osoba, która posiada odpowiednie uprawnienia. A tak jest w przypadku Roberta Kozki, hydraulika z Poznania. Projekt instalacji gazowej przygotowuje on w oparciu o obowiązujące przepisy oraz wykonane pomiary i ustalenia z klientem.
 • pozwolenia – warunkiem wykonania instalacji gazowej jest uzyskanie stosownego pozwolenia. W przypadku nowego domu projekt instalacji gazowej jest zazwyczaj częścią całego projektu budowlanego. Gdy klient postanowi zamontować instalację gazową już w gotowym lub używanym domu, musi uzyskać odpowiednie pozwolenie budowlane. W tej kwestii też może liczyć na pomoc hydraulika Roberta Kozki z Poznania.
 • montaż – budowa, czyli wykonanie instalacji gazowej to etap podczas którego hydraulik ma najwięcej pracy i musi wykazać się największą precyzją oraz skupieniem.
 • próba szczelności – jest ona konieczna po zakończeniu budowy instalacji gazowej. Hydraulik Robert Kozka z Poznania wykonuje instalacje gazowe korzystając głównie z systemów zaciskowych Viega. To istotne. Ponieważ każda złączka Viega posiada system kontroli szczelności połączenia. Dzięki temu hydraulik od razu i to już podczas prac montażowych wykryje, gdzie jest nieszczelność w instalacji gazowej. Zdarza się, że Robert Kozka wykonuje instalacje ze stalowych rur i złączek firmy Geberit, która również wprowadziła oznaczenia bezpieczeństwa dotyczące zacisku połączeń.
 • odbiór – każda instalacja gazowa musi posiadać odpowiednie odbiory. Dopóki nie zostaną one wykonane, instalacja nie może być użytkowana. Hydraulik Robert Kozka posiada uprawnienia do prowadzenia odbiorów instalacji gazowych.
 • dostawa gazu – żeby gaz dotarł do Twojego domu, mieszkania lub budynku innego typu, nie wystarczy, że posiadasz instalację gazową. Musisz jeszcze podpisać umowę z firmą, która zajmuje się sprzedażą i dystrybucją tego błękitnego paliwa. Gdy te formalności zostaną spełnione, w instalacji pojawi się gaz. Na terenie Poznania załatwienie wszystkich formalności nie powinno być problemem. Gorzej jest w miejscowościach oddalonych od Poznania, gdzie zakład gazowniczy dopiero planuje rozbudowę sieci. Sprawdź to, zanim zdecydujesz się na montaż instalacji gazowej.

Instalacja gazowa od fachowca

Firma HydroGaz24 w Poznaniu zajmuje się montażem instalacji gazowej od projektu do odbioru. Hydraulik Robert Kozka służy fachową radą oraz zapewnia profesjonalną obsługę każdego zlecenia. Swoim klientom doradza korzystanie wyłącznie z dobrej jakości produktów. Sam też stosuje tylko materiały, które zdobyły uznanie jego oraz innych fachowców. Są to:

 • miedziane systemy zaciskowe Viega – w tym kształtki do instalacji gazowych,
 • kształtki i rury ze stali nierdzewnej Geberit.

Produkty firmy Viega i Geberit posiadają system kontroli szczelności. W przypadku marki Viega oznaczenia tego systemu są żółte, zaś w instalacjach gazowych wykonanych z produktów Geberit system zaciskowy oznaczony jest kolorem niebieskim.

Hydraulik Robert Kozka z Poznania posiada uprawnienia spawalnicze. Zajmuje się spawaniem rur stalowych do instalacji gazowych i centralnego ogrzewania.

Nie tylko montaż instalacji gazowych

Firma HydroGaz24 w Poznaniu oferuje nie tylko montaż i budowę instalacji gazowej. W swojej ofercie ma również:

 • wykrywanie nieszczelności instalacji gazowych i ich uszczelnianie,
 • montaż kuchenek gazowych,
 • montaż, wymiana kotłów gazowych,
 • naprawy gazowych podgrzewaczy wody – tzw. junkersów.

Zostańmy w kontakcie

Szukasz montera instalacji gazowych? Zapraszamy do kontaktu - tel. 508 261 086.