Zamrażanie rur - nagłówek

Zamrażanie rur

Podczas wymiany grzejnika, kaloryfera konieczne jest zamrażanie rur. Tylko wówczas nie będzie trzeba spuszczać całej wody, która znajduje się w rurach.

Wymiana grzejnika a woda w sieci

Jeżeli mieszkasz w bloku, kamienicy lub innym wielorodzinnym budynku w Poznaniu to możliwe, że już kiedyś borykałeś się z tym problemem. A problemem tym jest wymiana grzejnika. Jeszcze do niedawna wymiana kaloryfera wiązała się ze opróżnieniem całego układu centralnego ogrzewania, a przynajmniej z zakręceniem i spuszczeniem wody w całym pionie.

To zaś wiązało się z problemami dla wszystkich sąsiadów, którzy z powodu wymiany jednego grzejnika byli pozbawieni wody i ogrzewania przez kilka godzin lub nawet cały dzień. W dodatku po zakończonej wymianie, instalację wod kan należało ponownie napełnić wodą, a wszystkie kaloryfery – a nie tylko wymieniony grzejnik – ponownie napełnić wodą.

Nie można też zapominać, że aby zamknąć sieć i spuścić wodę z rur, najpierw mieszkaniec musiał zgłosić się do administracji lub zarządcy budynku. Bez ich zgody nie mógł nic zrobić. A na pozwolenie musiał oczywiście czekać, co tylko przedłużało inwestycję. Kto nie zadbał o opróżnienie rur, ten pewnie zalał mieszkanie swoje lub swoich sąsiadów. Efekt? Awantura i konieczność zapłaty odszkodowania za wyrządzone szkody.

Zamrażanie rur przy wymianie grzejnika

Na szczęście na rynku dostępne są nowoczesne narzędzia pracy dla hydraulików. Jednym z takich urządzeń jest zamrażarka do rur. Jest ona szczególnie przydatna podczas wymiany grzejnika zarówno w domach wielorodzinnych lub jednorodzinnych na terenie Poznania. Hydraulik Robert Kozka, który od 1989 roku prowadzi w Poznaniu firmę HydroGaz24, korzysta z zamrażarki do rur marki Rems.

Zamrażanie rur to najprostsza metoda na odcięcie dopływu wody i
szybką oraz sprawną wymianę grzejnika

Na czym polega zamrażanie rur podczas wymiany grzejnika?

Zamrażanie rur trwa jedynie kilka minut. Najpierw hydraulik montuje opaskę mrożącą na rurze doprowadzającej wodę do grzejnika. Urządzenia zamrażające marki Rems mogą być stosowane do różnego typu rur: stalowe, miedziane, z tworzywa, stabilizowane.

Następnie hydraulik uruchamia urządzenie, które zamraża rury dwutlenkiem węgla. Jest to bezpieczny środek. Nie zawiera on freonu, jest niepalny i nie powoduje zatruć. Dwutlenek węgla schładza rury nawet do – 79 stopni Celsjusza. Woda pod wpływem niskiej temperatury zamienia się w lód i jednocześnie zwiększa swoją objętość. Dzięki czemu w rurach tworzy się korek.

Teraz hydraulik może już spokojnie wymienić grzejnik.

Wymiana grzejnika przy użyciu metody zamrażania rur
może być stosowana również w sezonie grzewczym!

Zamrażanie rur - kiedy jest konieczne?

Kiedy jeszcze można skorzystać z usługi zamrażania rur:

  • wymiana grzejnika z żeliwnego na nowoczesny,
  • wymiana kaloryfera na mniejszy lub większy,
  • wymiana uszkodzonego kaloryfera (zardzewiały, przecieka itp.),
  • konserwacja kaloryfera,
  • rozbudowa instalacji rurowej,
  • likwidacja odpowietrznika na ostatnim piętrze bloku w Poznaniu,
  • przedłużenie, skrócenie lub wymiana gałązek zasilających.

Zostańmy w kontakcie

Zamrażanie rur - Poznań i okolice.
Zapraszamy do kontaktu z hydraulikiem Robertem Kozką - tel. 508 261 086