Instalacje grzewcze - nagłówek

Instalacje grzewcze

Każdy dom powinien mieć ogrzewanie. Co do tego nikt nie ma zastrzeżeń. Ale jaki typ instalacji grzewczej wybrać? Tu zdania są podzielone. Tym bardziej, że na polskim rynku budowlanym jest ogromny wybór instalacji, systemów grzewczych oraz pieców.

Instalacje grzewcze - Poznań

Robert Kozka zajmuje się montażem instalacji grzewczych na terenie miasta Poznań oraz okolicznych miejscowości. Montuje taką instalację, jaką chciałby mieć klient. A każdemu klientowi służy radą przy wyborze najbardziej odpowiedniej instalacji oraz materiałów potrzebnych do jej wykonania. – Podczas montażu instalacji grzewczej nie można sobie pozwolić na korzystanie z najtańszych materiałów. Są one zazwyczaj bardzo kiepskiej jakości. Radzę wybrać wyroby uznanych producentów – tłumaczy Robert Kozka, hydraulik z Poznania.

Sam korzysta wyłącznie ze sprawdzonych materiałów. Dzięki temu ma pewność, że instalacja grzewcza będzie działać bezawaryjnie przez wiele lat. A dla hydraulika nie ma nic gorszego niż częsta naprawa instalacji, która psuje się tylko dlatego, że została wykonana z kiepskich materiałów

Systemy do wykonania instalacji grzewczej

Do wykonania instalacji grzewczej Robert Kozka z Poznania używa najczęściej produktów firm Tece oraz Wavin, która bazuje na systemie Alupex. Hydraulik korzysta z takich wielowarstwowych rur oraz wykonanych z tworzywa złączek także do wykonania instalacji wod kan.

Zaletą produktów firm Tece oraz Wavin jest ich trwałość, a także odporność na niskie i wysokie temperatury. Dla doświadczonego hydraulika montaż instalacji grzewczej przy użyciu materiałów Wavin lub Tece to sama przyjemność. Rurki i złączki można szybko połączyć, a samo łączenie jest szczelne i wytrzymałe. Nie ma więc obaw, że instalacja grzewcze zacznie przeciekać, rury pękać, a w domu będzie zimno.

Ogrzewanie podłogowe - instalacja grzewcza na wodę

Woda to idealne źródło ogrzewania. Wykorzystywana jest w instalacji grzewczej zbudowanej z rur, które są zamontowane pod pokryciem podłogi.

Ogrzewanie podłogowe to bardzo wygodny typ ogrzewania. Można w zupełności zrezygnować z montażu kaloryferów, które zajmują miejsce i są zbiorowiskiem kurzu. Instalacja grzewcza składające się z rur wypełnionych ciepłą wodą to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy uwielbiają chodzi w domu boso lub w cienkich skarpetkach. Przyjemnie jest wejść zimą do domu, zdjąć buty i od razu rozgrzać się chodząc po ciepłej podłodze. Albo po kąpieli wyjść z wanny i ogrzać stopy, stając na nagrzanej podłodze.

Kotły grzewcze - gazowe

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na ogrzewanie podłogowe lub kaloryfery, potrzebujesz właściwego zasilania instalacji grzewczej. Na terenie Poznania nie będzie problemu z zakupem pieca.

Do najbardziej ekonomicznych kotłów grzewczych należą piece gazowe. Dostępne są one w różnych cenach, których wysokość często uzależniona są jest od producenta oraz parametrów danego pieca.

Hydraulik z Poznania Robert Kozka poleca szczególnie piece: Junkers, Termet, Immergas, Chaffoteaux, Saunier Vivaldi, De Dietrich.

Robert Kozka zajmuje się też serwisem używanych pieców gazowych wspomnianych producentów. Naprawia też piece wyprodukowane przez firmy, które zakończyły działalność – przykładowo kotły grzewcze marki Vaillant. Przedsiębiorstwo zostało przejęte przez innego producenta pieców gazów – firmę Saunier Vivaldi.

Typy kotłów grzewczych:

  1. piece gazowe atmosferyczne – dostępne są w różnych modelach i opcjach. Najbardziej popularne typy pieców gazowych to kotły: jednofunkcyjne (służące jedynie do podgrzewania wody), dwufunkcyjne (zapewnia ciepłą wodę do mycia oraz ogrzania domu), z zasobnikiem c.w.u. (to połączenie dwóch typów pieca – jednofunkcyjnego i dwufunkcyjnego). Obecnie obowiązuje zakaz sprzedaży większości typów pieców atmosferycznych z otwartą komorą spalania oraz tych o wysokiej emisji tlenków azotu. Możliwe jest jedynie ich serwisowanie lub wymiana takiego pieca na nowy kocioł typu kondensacyjny.
  2. piece gazowe kondensacyjne – taki kocioł również może być jednofunkcyjny, dwufunkcyjny lub z zasobnikiem c.w.u.. Od tradycyjnego pieca odróżnia go to, że jest droższy, ale też bardziej ekonomiczny i ekologiczny. Piec kondensacyjny spala również spaliny, przez co pozyskuje dodatkowe ciepło z odpadu, który w piecu niekondensacyjnym uleciałby kominem.

Zostańmy w kontakcie

Instalacje grzewcze - Poznań i okolice.
Zapraszamy do kontaktu z hydraulikiem Robertem Kozką - tel. 508 261 086